Edifier-R1280DB

10 porad, które ułatwią zakup głośników

Każdy, kto chce kupić głośniki zastanawia się czy dokona dobrego wyboru. To dylemat niemały. Istnieje bowiem wiele typów głośników i trudno się zdecydować, na najlepszy. Oto klika porad:

1. Głośniki

  • KOMPUTEROWE, są zasilane za pomocą zwykłego łącza USB. Nie wymagają specjalistycznego sprzętu i mogą być podłączone do każdego komputera lub innego urządzenia odtwarzającego muzykę. Dzięki małym rozmiarom głośniki te sprawdzą się w podróży.

  • GŁOŚNIKI BLUETOOTH, pozwalają na oglądanie filmów lub słuchanie muzyki w różnych miejscach. Można zsynchronizować je z najnowszej generacji komputerem, telewizorem.

  • STACJE DOKUJĄCE, przystawki pozwalające na szybkie i łatwe rozszerzenie możliwości urządzeń mobilnych: smartfonów, tabletów, odtwarzaczy MP3/MP4.

  • STUDIO, głośniki najwyższej klasy, pozwalają na podłączenie wielu urządzeń jednocześnie.


2. Zestaw głośników
  • 2.0 - klasyczne głośniki stereo, bez subwoofera.
  • 2.1 - głośniki z dodatkowych subwooferem odpowiadający za niskie tony.
  • 5.1 - zestawy generujące wielokanałowy przestrzenny dźwięk, idealne do gier oraz filmów.


3. Pasmo przenoszenia
Zakres częstotliwości generowany przez głośniki, które odpowiadają za wysokie i niskie tony. Są głośniki tańsze, dwudrożne - najczęściej to jeden głośnik wysokotonowy oraz jeden średnioniskotonowy. I trójdrożne –umożliwiają odtwarzanie szerokopasmowe o wysokiej głośności, ale są znacznie droższe.

4. Gniazdo słuchawkowe
Większość zestawów jest wyposażonych w wyjście słuchawkowe, jednak ważne, szczególnie dla graczy, gdzie jest umiejscowione.

5. Długość kabla
Im dłuższy kabel, tym większe zakłócenia, a tym samym gorsza jakość dźwięku. Warto zwrócić uwagę na jakość okablowania i aby długość kabli nie przekraczała 2-3 metrów.

6. Regulacja
Warto by zestaw był wyposażony nie tylko w regulację głośności, ale także regulację subwoofera.

7. Zdalny pilot
Dobrym rozwiązaniem, przydatnym podczas oglądania filmów, jest zestaw głośników z pilotem zdalnego sterowania.

8. Uchwyty do podwieszania
By oglądanie filmów niosło jak najwięcej przyjemnych doznać warto wybrać głośniki z możliwością podwieszenia.

9. Materiał
Najlepiej, gdy obudowa głośnika wykonana jest z drewna, wówczas dźwięk rozchodzi się doskonale, ale dobra jakość plastiku też może znacząco poprawić brzmienie.

10. Designer
Niepowtarzalny styl, idealne kształty, a do tego nieskazitelność wydobywających się dźwięków, to coś, co przykuje uwagę każdego. Warto zakupić oryginalnie wyglądające głośniki.

Udostępnij ten post:

8 maja 2017
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *