Glośniki Airpulse A200

Airpulse marka Premium producenta Edifier

Edifier to ceniony producent głośników i słuchawek. Marka, która pomimo ogromnego nacisku na niezastąpioną jakość dźwięku, potrafi wyjść naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów i tworzy szeroki asortyment. Wśród propozycji marki znajdą się zarówno te tańsze jak i te droższe modele, a także seria Premium, której chcielibyśmy się dzisiaj przyjrzeć nieco bliżej.

Airpulse to marka, z której producent Edifier jest dumny i wcale tego nie ukrywa.

Pierwszymi głośnikami z linii Airpulse jest zestaw A200. Głośniki tworzą parę kompaktowego modelu, który oferuje jakość dźwięku monitora referencyjnego. Dla tych mniej wtajemniczonych, jest to jakość głośników studyjnych. Dodatkowo, poza zniewalającą jakością dźwięku dochodzi nam do tego estetyczny wygląd ponadczasowej stylistyki retro, tak popularnej na całym świecie.

Głośniki posiadają wbudowany wewnętrzny wzmacniacz, a co za tym idzie, użytkowanie z modelu jest dziecinnie łatwe. Będąc bardziej precyzyjnym, A200 korzysta z systemu przetwarzania wysokich tonów oraz system przetwarzania sygnałów cyfrowych przy pomocy trzech wzmacniaczy klasy D. Jako płytę rozwojową wybrano TLV320AIC3254 firmy Texas Instruments. Warto wiedzieć, że głośniki A200 wyposażone zostały w wstęgowy głośnik wysokotonowy – technologię gwarantującą czystość dźwięku. Ten rodzaj urządzenia spotyka się na rynku bardzo rzadko, jest on niezwykle trudny do wytworzenia, choć opiera się na zasadach fizyki elektromagnetycznej.

Obudowa głośników to płyta MDF o grubości 25 mm, pokrytego wiśniową okleiną i wykończonego satynowym lakierem. Od środka głośnika znajduje się pofałdowany materiał grubości 36 mm, który pochłania dźwięk. Oprócz materiału, wewnątrz umieszczono silne stabilizatory, a także stabilizujące głośniki eliminujące rezonans.

Do zestawu głośników można dokupić także dedykowane stojaki. Ich wysokość sięga aż 60 cm. Ta optymalna wysokość zapewnia szybsze docieranie tonów do uszu oraz zdecydowanie mocniejsze, dynamiczniejsze i bardziej wyraźne doznania. Głośniki nie są ciężkie, dlatego określa się je mianem stojaków mobilnych.

Stojaki Airpulse do A200


Seria Airpulse, choć póki co składająca się z jednego zestawu kusi wszystkich, począwszy od amatorów dobrej jakości, osoby z wrażliwym słuchem aż po profesjonalistów ceniących precyzję, innowację i szacunek do dźwięku.

Udostępnij ten post:

21 marca 2018
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *