Słuchawki gamingowe Edifier

Czym kierować się przy wyborze słuchawek do gier?

Z reguły „przeciętny” użytkownik zadowoli się miniaturowymi słuchawkami z gumkami lub tradycyjnymi słuchawkami z gąbkowym/piankowym wykończeniem. Odmienną grupę stanowią osoby kochające delektować się każdym dźwiękiem podczas utworu tzw. audiofile oraz osoby grające w gry komputerowe. Dziś przyjrzymy się nieco bliżej tej drugiej grupie i dowiemy się jak wybrać słuchawki dla gracza.

Doskonała jakość dźwięku ma ogromne znaczenie w grach nastawionych na akcje oraz rywalizację z pozostałymi graczami. Odpowiednio dobrane słuchawki pozwalają usłyszeć nieco więcej podczas rozgrywki i dają pewną przewagę nad przeciwnikiem. Oprócz doskonałej jakości dźwięku istotną rolę odgrywają walory praktyczne. Słuchawki dla gracza powinny bezwzględnie posiadać mikrofon, dzięki któremu gracz pozostanie w kontakcie z kolegami ze swojej drużyny. Interesującym dodatkiem wartym rozważenia jest komplet z mini kartą dźwiękową. Sprawdzi się on w tedy, gdy karta dźwiękowa w posiadanym laptopie lub komputerze jest przeciętna. Miniaturowa karta wkładana jest do portu USB i oferuję współpracę z dużymi zestawami głośników np. 5.1 czy 7.1. Wrogiem każdej rozgrywki pozostają odgłosy dobiegające z zewnątrz. Zamknięte muszle wokółuszne doskonale izolują gracza od wszelkich dźwięków, dzięki czemu żaden odgłos nie zakłóci głosów z gry.

Z technicznego punktu widzenia ważną rolę odgrywa średnica głośników wbudowanych w słuchawce oraz pasmo przenoszenia dźwięków. Większa średnica oferuje większą moc oraz lepszą jakość niskich tonów. Pasmo przenoszenia również wpływa na jakość i możliwość odtwarzania tonów basowych. Jako rozsądną granicę pasma przyjmuje się wielkość rzędu 20 kHz, choć niektóre osoby nie słyszą już dźwięków nadawanych na paśmie 16 kHz. Kupowanie słuchawek z wyższym pasmem mija się z celem, nawet dla szczególnie wnikliwych graczy. Oprócz parametrów typowo technicznych nie zapominajmy o jakości wykonania słuchawek. Zwróćmy uwagę na mocowanie głośników do głównego pałąku oraz materiał, z którego wykonano poduszki. Z słuchawek najczęściej korzystamy nawet do kilku godzin, warto więc wybrać taki model, aby nie obciążał okolic usznych. Lekka i wytrzymała konstrukcja z pewnością zostanie doceniona przez graczy. Jaką kwotę przeznaczyć na zakup słuchawek? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, wszystko zależy od tego jak bardzo profesjonalnego i doskonałego dźwięku oczekuje gracz. Absolutne minimum cenowe, z którego nie powinniśmy schodzić to 150-200 złotych. Za tą cenę kupimy już przyzwoity sprzęt dla większości miłośników rozgrywek sieciowych i e-sportu. Oczywiście, jeśli nas stać można zakupić i słuchawki za 400 złotych, co dla profesjonalnych graczy udzielających się na arenie międzynarodowej i tak pozostanie ceną śmiesznie niską.

Udostępnij ten post:

13 stycznia 2017
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *